• RSS
  • Facebook
  • Twitter
25
Listopad
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

W ostatnim czasie wiele słyszy się o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w sporych aglomeracjach. Takie wieści są bardzo zatrważające. Ludzie, którzy choć trochę myślą przyszłościowo muszą potwierdzić, że taki problem nie ma prawa być pomijany. Jeżeli każdy rozważył w jaki sposób może samodzielnie przyczynić się do spowolnienia emisji zanieczyszczeń, to problem w znacznej mierze zostałby wyeliminowany. Co warto wziąć pod rozwagę? Zastanówmy się jakimi produktami ogrzewamy nasze domostwa?

Koks to bezkompromisowo nieekologiczny opał. Jakim materiałem grzewczym należałoby go podmienić? Słyszałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet produkowany jest z wiórów drzewnych. Poddany przetworzeniu wspaniale nadaje się do opalania w kominku lub specjalnie dostosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się kolejnych okolic lasu, zaledwie wyzyskuje się odpady. W takim układzie nie dewastujemy środowiska! Brykiet i pellet cechuje ogromna wartość opałowa oraz niewielka zawartość popiołu. Oprócz tego brykiet i pellet jest bardzo czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach internetowych można kupić pellet i brykiet wykonany z dowolnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał uzyskany z wiórów drzewa dębowego.

Streszczając wspomniane w tekście przypadki koniecznie trzeba myśleć o czystym powietrzu. Wtedy zawsze dostosujemy materiał opałowy do współczesnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.